Detalii Job

Export Manager – Bucuresti

București
Full Time
Categorie : Vânzări/ Marketing Salariu : Experienta(e) :  An(i)

Prezentare

BIA HR recruteaza Export Manager pentru o companie din FMCG, producatoare si distribuitoare de bauturi energizante. Locatia postului: Bucuresti

Despre Export Manager – Bucuresti

Profilul candidatului ideal

Candidatul ideal trebuie sa aiba o experienta de minim 5 ani intr-o pozitie similara de vanzari internationale si 7 ani in activitatile de export FMCG (food&drinks).

– Studii superioare in domeniul stiintelor economice.
– Cunostinte privind legislatia comerciala internationala.
– Cunoasterea limbii engleze, nivel avansat.
– Cunostinte MS Office (Power Point & Excel) – nivel avansat.
– Excelente abilitati de comunicare, scris si verbal.
– Disponibilitate pentru deplasari externe.

Responsabilitati

– Monitorizeaza si identifica oportunitati de business in pietele tinta.
– Dezvolta si mentine relatii profesionale cu toti clientii existenti asigurand o comunicare constanta cu acestia.
– Desfasoara activitati de vanzare directa: prospectare, contactare distribuitori si vizite la clienti urmarind permanent atingerea obiectivelor strategiei de business.
– Implementeaza strategia de marketing, concepe si propune diverse promotii mentinand un nivel optim al satisfactiei clientilor.
– Planifica si participa, impreuna cu echipa de suport la targurile internationale de profil.
– Pregateste documentele de export in conformitate cu prevederile legislatiei comerciale internationale si cerintele agreate cu clientii.
– Participa la realizarea strategiei de business urmarind atingerea obiectivelor de volum si de profit, cautand sa raspunda cerintelor clientilor

Va rugam sa trimiteti cv-ul la adresa: office@beejobs.ro.

Postează CV-ul tău

Oferim servicii de calitate, orientate spre nevoile dumneavoastră, având ca scop final îndeplinirea cerințelor clienților noștri. În urma depunerii CV-ului tău, consilierii noștri îți caută un loc de munca în domeniul care te interesează.

Posteaza un Job

Oferim servicii de calitate, orientate spre nevoile dumneavoastră, având ca scop final îndeplinirea cerințelor clienților noștri. Stabilim împreună datele ce definesc profilul candidatului căutat.

Postează un Job acum