Detalii Job

Agent servicii client

Bee Jobs
București
Full Time
Categorie : Vânzări/ Marketing Salariu : Experienta(e) :  An(i)

Prezentare

Recrutam un Agent servicii client pentru clientul nostru, companie multinationala, lider in domeniul automobilelor. Locatia: Sos. Pipera-Tunari (in apropierea statiei de metrou Pipera)

Despre Bee Jobs

Compania noastra a luat fiinta dintr-o necesitate a pietei fortei de munca, sesizand interactiunea dintre mediul de business, candidatii la diferite niveluri de cariera, rezultatele muncii acestora si nivelul de satisfactie, ne-am decis sa fim aici pentru voi. Venim in ajutorul vostru pentru a fi serviti asa cum ne-ar fi placut sa fim serviti.

Responsabilitati:

Programul MRS

  • Va contacta in mod proactiv clientii ale caror autovehicule se apropie de termenul de efectuare a reviziei cu scopul de a le „vinde” servicii de intretinere, reparatii si piese;
  • Va genera din sistem liste cu toate masinile/clientii ce urmeaza a primi instiintari cu privire la apropierea/expirarea unei revizii periodice;
  • Va segmenta lista generala in functie loialitatea clientilor ( va calcula data urmatoarei lucrari de mentenanta necesare in functie de ultima intrare in service pentru mentenanta si kilometrajul anual);
  • La 6-7 zile de la contactarea clientilor va efectua follow-up telefonic individual pe fiecare client cu scopul de a programa clientii pentru efectuarea lucrarilor de mentenanta;
  • In paralel cu sistemul MRS (Maintenance Reminder System) va fi responsabil cu contactarea clientilor pentru programarea la ITP si contactarea clientilor cu campanii neefectuate.
Programari Service
  • Gestioneaza Centrala Telefonica si raspunde apelurilor ce au legatura cu service-ul;
  • Raspunde liniei telefonice dedicate programarilor;
  • Introduce programarile confirmate in sistemul electronic al centrului de retail;
  • Programeaza concediile de odihna ale tehnicienilor si lucrul in ture;
  • Informeaza Managerul AFS si Coordonatorul Tehnic cu privire la toate reintoarcerile in service si reparatiilor repetate;
  • Completeaza rapoartele in acord cu solicitarile Managerului AFS si Directorului de Retail.
Back-up
  • In lipsa secretarei din receptia companiei preia temporar atributiile acesteia pentru preluarea apelurilor telefonice pe liniile dedicate distributiei si redirectionarea lor catre personal, si alte sarcini administrative.

Postează CV-ul tău

Oferim servicii de calitate, orientate spre nevoile dumneavoastră, având ca scop final îndeplinirea cerințelor clienților noștri. În urma depunerii CV-ului tău, consilierii noștri îți caută un loc de munca în domeniul care te interesează.

Posteaza un Job

Oferim servicii de calitate, orientate spre nevoile dumneavoastră, având ca scop final îndeplinirea cerințelor clienților noștri. Stabilim împreună datele ce definesc profilul candidatului căutat.

Postează un Job acum